O nás

Od roku 2000, kdy společnost MOLD VIN, s.r.o. vstoupila na trh, přinášíme našim zákazníkům ten nejlepší výběr moldavských vín, sektů a divinů ( moldavský název koňaků).
Naše jméno se stalo symbolem kvality a dobrých přátelských vztahů.

Dlouhodobě nabízíme sortiment vynikajících druhů moldavských vín,
které obohatí Váš obchod, stůl či obchodní jednání.

Mezi nejvýznamnější partnery patří:

CRICOVA se svými unikátními 120km dlouhými sklepy vyznačujícími se jedinečnými klimatickými podmínkami, které umožňují produkovat vysoce kvalitní vína neopakovatelné chuti. Vinařský závod také vyrábí šumivá vína klasickou francouzskou metodou champaniose-druhotného kvašení cuveé.

ASCONI Winery je vynikající rodinné vinařství pana Anatolije SIRBU, založené 
v roce 1994, hospodařící na více než šesti stech hektarech vlastních vinic, nedaleko hlavního města Kišiněv.

Cimislia Wineries" – je dynamická vinařská společnost, která je jedním z největších výrobců a dodavatelů kvalitního vína v Moldavsku.
Její úspěšný rozvoj začal v roce 1994 a dnes je "Cimislia Wineries "moderním vinařským komplexem. Závody společnosti jsou vybaveny nejmodernějším technologickým zařízením, které umožňuje spojit staletou vinařskou tradici s moderní technologií. Péče o kvalitu svých vín se projevuje v tom, že,"Cimislia Wineries" trvale investuje do vývoje vlastní surovinové základny a kromě rozvoje místních odrůd,
jako je "Rara neagra», «Feteasca Regala» apod. využívá i klasické odrůdy vinné révy evropských pěstitelů.

Imperial Vin Group (do roku 1998 název Strugur Solaris) bylo založeno v roce 1977. Vinařství se nachází na jihu Moldavska, mezi obcemi Pleshen a Haneseni. Vinice se nacházejí podél řeky Prut, nedaleko chráněné krajinné oblasti Codrii Tigheciului. Měsíční průměrná teplota nejteplejšího měsíce července je od 22 do 25°C, nejnižší teplota v zimě je od -18,5 do -21,5°C. Doba vegetačního období je 180 dní, během kterých spadne 270 mm srážek. Tyto klimatické podmínky umožňují pěstovat celou řadu odrůd vinné révy. Mezi ně patří např. Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Bílý fetiš, Merlot, Muscat Ottonel, Rulandské šedé, Pinot Noir, Ryzlink rýnský a řada dalších.