Historie společnosti

Velkoobchodní spolupráce

Společnost MoldVin CZ s.r.o. je dlouhodobým importerem moldavských vín a lihovin do České republiky.

V našem velkoobchodu naleznete prémiová odrůdová vína a lihoviny.

Moldavská vína Vás překvapí vysokou kvalitou a příznivou cenou. Pokud hledáte spolehlivého partnera pro pravidelné dodávky prémiového vína a lihovin, neváhejte nás kontaktovat.

Degustace

Degustace 26.2.2020, Vienna House Diplomat Prague

Dne 26.2.2020 jsme v hotelu Vienna House Diplomat Prague v pražských Dejvicích pořádali naši první degustaci v roce 2020.

Za účasti více než 200 vážených hostů, jsme společně ochutnali celkem 13 nejoblíbenějších druhů vín, vín šumivých a lihovin. Za všech představených produktů ( kompletní seznam na konci článku), se díky degustačním kartám umístili na prvních příčkách tyto:

Cuvée Prestige Alb Brut - šumivé víno, bílé suché, 3 leté

Cabernet Sauvignon - červené víno, suché

Vin Virgin - speciální červené víno s vysokým obsahem resveratrolu

Magnific - speciální červené víno s vysokým obsahem resveratrolu   

Feteasca - bílé víno, suché

Všem hostům a partnerům PRECIOSA a CRISTALITE BOHEMIA děkujeme za účást a těšíme se na naše další setkání.

Moldavské vinařské oblasti

Moldavská vinařská tradice trvá asi 5000 let, ale réva v této oblasti rostla již před více než šesti miliony let. Ve třetím století př. Kr. zde révu pěstovali řečtí osadníci, víno se odtud vyváželo i v dobách říše Římské, vinohradnictví učinila přítrž až invaze Hunů r. 376. Středověk na vinařskou tradici navázal, vína byla ve 14. stol. exportována do Polska a Ruska, osmanská nadvláda od 15. do 18. století přinesla ale zákaz výroby a konzumace alkoholických nápojů.

Roku 1812, po uzavření Bukurešťského míru, začala obnova vinohradů v tehdejší oblasti Bessarabie, byly sem importovány klasické francouzské odrůdy a ve čtyřicátých letech 19. stol. se oblast stala jedním z největších vývozců vín do Ruska. Koncem 19. stol. bylo nedaleko Kišiněva (Chisinau) založeno královské vinařství Romanesti, pojmenované po ruské
carské dynastii Romanovců. V období před první světovou válkou přinesli do oblasti Bessarabie nové technologie a zkušenosti zejména přistěhovalci z Německa. Období obou světových válek přineslo úpadek vinařství, obnovu vinohradnictví přinesly až 50. léta 20. století, roku 1960 bylo v tehdejší ruské svazové republice Moldavsko bylo odsazeno až 500 000 hektarů vinohradů. Oblast byla v té době producentem polosladkých vín pro masovou spotřebu. Za éry Gorbačova se rozloha vinohradů snížila o více jak polovinu. Po vzniku samostatné Moldávie a stabilizaci politické situace došlo k zavádění nových technologií, dnes pozvolna začíná být kladen důraz na zvyšování kvality vyráběných vín. Do
obnovy vinařství se zapojil i zahraniční kapitál. 10 % plochy vinic je určeno k pěstování stolních odrůd, z poměrně velké části hroznů jsou vyráběny i vinné destiláty. Většina vyrobených vín (až 90 %) se vyváží. Mimo suchých a šumivých vín se tu vyrábí i řada vinných destilátů, známý je například Divin.

Z dolihovaných vín je známé víno Kagor (Pastor), červené dezertní víno, které má tmavě rubínově červenou barvu a sladkou plnou chuť s příchutí rybízu a medu. V Moldávii je přes 130 vinařství, největší z nich je Cricova, dále např. FCPAsconi, Cimislia, Migdal-P, Imperial Vin, Barza-Alba a další.

Rychlost a spolehlivost dodání